Kde a kdy létáme

Kde létáme

Běžně létáme v regionu východních Čech, v okresech Náchod, Trutnov, Rychnov nad Kněžnou, Ústí nad Orlicí a Hradec Králové. Překážkou pro nás není ani státní hranice s Polskem, kterou je možné přeletět. Běžně je tedy možné z koše našeho balónu přeletět Babiččino údolí, Rozkoš, vodní nádrž Pastviny, Teplicko-adršpašské skály, Suchý vrch, Broumovské stěny, Jestřebí hory, podhůří Orlických hor a Krkonoš, pevnost Josefov, samozřejmě všechna města v regionu a podobně. V případě objednávky celého koše (min. 4 pasažéři) je možné let po dohodě uskutečnit v podstatě kdekoli v ČR. Běžně létáme také v Českém ráji, na Vysočině, poblíž Prahy, v Jeseníkách a podobně.

Let trvá přibližně jednu hodinu a za tuto dobu je možné, podle meteorologických podmínek, uletět vzdálenost 5 až 30km a to vždy ve směru větru. Směr větru nebývá ve všech výškách stejný, proto je možné balón řídit i v horizontálním směru, ve výjimečných případech je možné se vrátit i na místo startu.

Kdy létáme

Sezóna pro vyhlídkové lety balónem začíná obvykle v dubnu a končí v říjnu. Naše balóny mají platné pojištění po celý rok, takže i v zimním období je možné domluvit balónový let.

Horkovzdušné balóny nelétají v době, kdy stoupavé proudy vzduchu (termika) ovlivňují bezpečnost. Proto se vždy létá ráno a v podvečer. Ráno se startuje většinou hodinu po východu slunce a večer přibližně dvě hodiny před západem slunce. Ideální počasí pro vyhlídkový let balónem je viditelnost nad 15km a přízemní vítr do 4 metrů za sekundu. V letním období může let ovlivnit bouřková činnost, pokud je v našem regionu nějaká bouřka, tak je let z důvodu bezpečnosti zrušen a přesunut na jiný termín. Specialitou jsou zimní lety, kdy termika nevzniká a je možné letět po celý den, v době od východu po západ slunce. V této době provádíme hlavně nestandardní lety jako jsou dlouhé přelety a podobně. Informujte se na možnost zimních letů.