OTÁZKY A ODPOVĚDI

Co si vzít do balónu na sebe?

Nejlepší je se ustrojit stejně jako na procházku v přírodě. Pevné boty a sportovní oblečení. V balónu opravdu není zima, ve výšce 500metrů nad zemí, do které se běžně létá je asi o 3 stupně méně než na zemi. Ale v koši balónu nefouká vítr, balón letí s větrem. Navíc je v koši teplo od hořáků, zvláště pasažéři většího vzrůstu to jistě pocítí. Opravdu se nemusíte bát, v koši nezmrznete.

Jak se dostaneme po přistání na místo startu?

Po přistání a slavnostním balonářském křestu budete naloženi do našeho doprovodného vozidla a bezplatně Vás odvezeme k Vašemu auto, které zůstalo na místě startu. Nebo je možné domluvit odvoz do místa bydliště a podobně.

Je let balónem bezpečný?

Ano, je. Vše závisí na pilotovi a ten je odpovědný za bezpečnost letu. V případě, že má pilot pochybnosti o počasí, může se stát, že je let i těsně před startem zrušen a odložen na jiný termín. Stejně tak balón prochází pravidelnými podrobnými prohlídkami, které zaručují bezpečnost letu. Navíc náš nejstarší balón je teprve z roku 2010 a není ani v polovině své životnosti. V Čechách není známo žádné vážnější zranění pasažéra horkovzdušného balónu.

Je let balónem vhodný pro děti?

Ne úplně. Děti do věku 8 let nevozíme, nepovažujeme to za bezpečné. Navíc takto malé děti nevidí přes okraj koše a držet dítě v roku není z důvodu bezpečnosti možné. Takto malé děti se v koši nudí, let balónem pro ně není zážitek, ale trest. Děti do 12 let s námi létají, ovšem vždy v naprosto ideálním počasí, kdy nehrozí převrácení koše při přistání. Balonový let je pro děti nad 12 let bez problému