Proč letět s námi?

Vidíte ten rozdíl?

Znáte rozdíl mezi taxíkem a autobusem? Přesně ten samý rozdíl platí mezi malým a velkým balónem. Létáme pouze s malými balóny o kapacitě maximálně 6 pasažérů. Dopřejte si mimořádný a nikým nerušený zážitek. Chtějte v koši soukromí, které Vám velký pasažérský balón rozhodně nenabídne.

Naše technika je téměř nová a moderní. Všechny naše balóny procházejí pravidelnými prohlídkami přímo u výrobce. Létáme pouze na balónech českého výrobce Kubíček Balloons, které pořizujeme pouze jako nové. Neprovozujeme žádné balóny pořízené z "druhé ruky" ze zahraničí, naše balóny mají jasný původ a letovou historii.

Máme bohaté zkušenosti ze sportovního létání, účastníme se balonových soutěží. Známe chování balonů i v situacích, do kterých se balón v běžném pasažérském provozu nedostane.
Vlastníme „povolení k provozování leteckých prací“ vydané Úřadem pro civilní letectví.
 

Kde letáme

Běžně létáme v regionu Východních Čech, v okresech Náchod, Trutnov, Rychnov nad Kněžnou, Ústí nad Orlicí a Hradec Králové. Překážkou pro nás není ani státní hranice s Polskem, kterou je možné přeletět. Běžně je tedy možné z koše našeho balónu přeletět Babiččino údolí, Rozkoš, vodní nádrž Pastviny, Teplicko-adršpašské skály, Suchý vrch, Broumovské stěny, Jestřebí hory, podhůří Orlických hor a Krkonoš, pevnost Josefov, samozřejmě všechna města v regionu a podobně. 

Let trvá přibližně jednu hodinu a za tuto dobu je možné, podle meteorologických podmínek, uletět vzdálenost 5 až 30km a to vždy ve směru větru. Směr větru nebývá ve všech výškách stejný, proto je možné balón řídit i v horizontálním směru, ve výjimečných případech je možné se vrátit i na místo startu.

Kdy letáme

Sezóna pro vyhlídkové lety balónem začíná obvykle v dubnu a končí v říjnu. Naše balóny mají platné pojištění po celý rok, takže i v zimním období je možné domluvit balónový let.

Horkovzdušné balóny nelétají v době, kdy stoupavé proudy vzduchu (termika) ovlivňují bezpečnost. Proto se létá vždy ráno a v podvečer. Ráno se startuje většinou hodinu po východu slunce a večer přibližně dvě hodiny před západem slunce. Ideální počasí pro vyhlídkový let balónem je viditelnost nad 15km a přízemní vítr do 4 metrů za sekundu. V letním období může let ovlivnit bouřková činnost, pokud je v našem regionu nějaká bouřka, tak je let z důvodu bezpečnosti zrušen a přesunut na jiný termín. Specialitou jsou zimní lety, kdy termika nevzniká a je možné letět po celý den, v době od východu po západ slunce. V této době provádíme hlavně nestandardní lety jako jsou dlouhé přelety a podobně. Informujte se na možnost zimních letů.
 

Termíny letů

Vzhledem k tomu, že stále neumíme poručit větru a dešti a jsme často nuceni lety rušit a přesouvat, byl kalendář letů zrušen. Lety budou vypisovány podle aktuální předpovědi počasí a všichni zájemci se zakoupenou letenkou budou o termínech informováni prostřednictvím SMS. Děkujeme za pochopení.

Pokud vhodné počasí a správný směr větru nastane, bude se jednat hlavně o lety z některých těchto oblíbených lokalit:
Ratibořice Babiččino údolí
Náchod
Nové Město nad Metují
Havlovice nad Úpou
Adršpach - přelet skal
Police nad Metují

Lety jsou prováděny celoročně, nicméně přes zimu je vhodné počasí pro balonový let opravdu málokdy.

Termíny letů a místa startů volíme podle aktuální předpovědi počasí. Většinou dva dny předem. To už je záruka, že let bude uskutečněn v ideálních podmínkách. Balón letí vždy pouze ve směru větru. Proto místa startů plánujeme tak, aby balón letěl nad hezkou krajinou, nad údolími, řekami, lesy a loukami. Při jižním větru, kdy balón letí na sever, startujeme většinou z Ratibořic, Náchoda, Červeného Kostelce, nebo Nového Města nad Metují. Při tomto větru je nesmysl letět na jih, koukat do polí velkým zážitkem není. Naopak při severním větru, kdy balón letí na jih, startujeme většinou v Adršpachu, Broumově, Polici nad Metují. Podobně plánujeme starty i v ostatních lokalitách. Balonový let si chtějí užít i naši piloti:-)

Otázky a odpovědi

Jak si domluvit termín letu?
Co si vzít do balónu na sebe?
Jak se dostaneme po přistání na místo startu?
Je let balónem bezpečný?
Mohu sledovat přípravu balónu na start a případně i pomoci?
Je let balónem vhodný pro děti?
Je let balónem vhodný pro těhotné ženy?
Je let balónem vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí?
Pro koho dalšího není balonový let vhodný?
Načítám