OTÁZKY A ODPOVĚDI

Jak si domluvit termín letu?

Nejdříve je nutné Vaší letenku na našich wwww zaregistrovat. Bez registrace není možné let uskutečnit, potřebujeme znát Vaší hmotnost, kontaktní údaje, potřebujeme souhlas se zpracováním osobních údajů (GDPR). Poté jsou dvě Varianty. Pokud máte zakoupen celý koš (privátní let), tak zavoláte na telefonní číslo 603 421 490, termín letu a místo stratu si domluvíte. Klidně měsíc předem, pokud nevyjde počasí, tak se domluví termín jiný. Druhou variantou je, že máte zakoupenu jednotlivou jednoletenku, nebo dvouletenku. My poté musíme koš obsadit do počtu 4-6 pasažérů. V tom případě Vám zasíláme nabídky letů pomocí sms a Vy si vyberete termín a lokalitu. Pokud Vám termín v sms nevyhovuje, tak jednoduše sms ingorujete a počkáte na další.

Co si vzít do balónu na sebe?

Nejlepší je se ustrojit stejně jako na procházku v přírodě. Pevné boty a sportovní oblečení. V balónu opravdu není zima, ve výšce 500metrů nad zemí, do které se běžně létá je asi o 3 stupně méně než na zemi. Ale v koši balónu nefouká vítr, balón letí s větrem. Navíc je v koši teplo od hořáků, zvláště pasažéři většího vzrůstu to jistě pocítí. Opravdu se nemusíte bát, v koši nezmrznete.

Jak se dostaneme po přistání na místo startu?

Po přistání a slavnostním balonářském křestu budete naloženi do našeho doprovodného vozidla a bezplatně Vás odvezeme k Vašemu auto, které zůstalo na místě startu. Nebo je možné domluvit odvoz do místa bydliště a podobně.

Je let balónem bezpečný?

Ano, je. Vše závisí na pilotovi a ten je odpovědný za bezpečnost letu. V případě, že má pilot pochybnosti o počasí, může se stát, že je let i těsně před startem zrušen a odložen na jiný termín. Stejně tak balón prochází pravidelnými podrobnými prohlídkami, které zaručují bezpečnost letu. Navíc náš nejstarší balón je teprve z roku 2010 a není ani v polovině své životnosti. V Čechách není známo žádné vážnější zranění pasažéra horkovzdušného balónu.

Mohu sledovat přípravu balónu na start a případně i pomoci?

Ano, většina pasažérů chce přípravu balónu vidět a osobně se jí zůčastnit. Proto se scházíme na startovací louce ve stejný čas, není potřeba být na louce dříve, v domluvený čas přijíždí i náš balón a příprava začíná od začátku. Případné pomoci si samozřejmě vážíme, ale není nikterak povinná.

Je let balónem vhodný pro děti?

Ne úplně. Děti do věku 8 let nevozíme, nepovažujeme to za bezpečné. Navíc takto malé děti nevidí přes okraj koše a držet dítě v roku není z důvodu bezpečnosti možné. Takto malé děti se v koši nudí, let balónem pro ně není zážitek, ale trest. Děti do 12 let s námi létají, ovšem vždy v naprosto ideálním počasí, kdy nehrozí převrácení koše při přistání. Balonový let je pro děti nad 12 let bez problému.

Je let balónem vhodný pro těhotné ženy?

Není. Těhotné ženy v našich koších bohužel letět nemohou. V našich koších je vše podřízeno bezpečnosti. Pokud Vám někdo nabízí let i pro těhotné do určitého stádia těhotenství, tak ten upřednostňuje počet prodaných letenek před vlastní bezpečností pasažérů.

Je let balónem vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí?

Záleží jak moc je pasažér omezen v pohyblivosti. Platí jednoduché pravidlo. Pokud je pasažér schopen seskočit bez pomoci ze židle na zem, tak je schopen absolvovat bezpečně balonový let. Prosím berte v úvahu, že při silnějším větru může při přistání dojít k převrácení koše. Není to nebezpečné, ovšem pro méně pohyblivé pasažéry může hrozit poranění.

Pro koho dalšího není balonový let vhodný?

Let není vhodný pro osoby trpícími epileptickými záchvaty, ti mohou být ve stísněném prostoru nebezpeční i pro své okolí. Balónem nemohou letět pasažéři pod vlivem alkoholu a drog. Letu balónem se nemohou účastnit ani osoby s mentálním postižením, Ti mají problém vnímat důležité bezpečnostní instrukce před startem a během letu, to samé platí i o voličích Andreje Babiše.