Proč letět s námi?

Vidíte ten rozdíl?

Proč letět s námi Proč letět s námi
 

Znáte rozdíl mezi taxíkem a autobusem? Přesně ten samý rozdíl platí mezi malým a velkým balónem. Létáme pouze s malými balóny o kapacitě maximálně 6 pasažérů. Dopřejte si mimořádný a nikým nerušený zážitek. Chtějte v koši soukromí, které Vám velký pasažérský balón rozhodně nenabídne.

Balonovým létáním se neživíme, létáme proto, že nás to baví. My létat chceme, komerční provozovatelé létat musí. My létáme pouze, když je ideální počasí, jinak by nás to nebavilo.

Naše technika je téměř nová a moderní. Všechny naše balóny procházejí pravidelnými prohlídkami přímo u výrobce. Létáme pouze na balónech českého výrobce Kubíček Balloons, které pořizujeme pouze jako nové. Neprovozujeme žádné balóny pořízené z "druhé ruky" ze zahraničí, naše balóny mají jasný původ a letovou historii.

S balonovým létáním máme 15 let zkušeností. Nad krajinou východních čech jsme provedli více jak 1200 letů. Známe každou louku, každé údolí, nikdo to tu nezná lépe než my.

Máme bohaté zkušenosti ze sportovního létání, účastníme se balonových soutěží. Známe chování balonů i v situacích, do kterých se balón v běžném pasažérském provozu nedostane.

Vlastníme „povolení k provozování leteckých prací“ vydané úřadem pro civilní letectví

Termíny letů a místa startů volíme podle aktuální předpovědi počasí. Většinou dva dny předem. To už je záruka, že let bude uskutečněn v ideálních podmínkách. Balón letí vždy pouze ve směru větru. Proto místa startů plánujeme tak, aby balón letěl nad hezkou krajinu, nad údolí, řeky, lesy, louky. Při jižním větru, kdy balón letí na sever, startujeme většinou z Ratibořic, Náchoda, Červeného Kostelce, nebo Nového Města nad Metují. Při tomto směru větru je nesmysl letět na jih, koukat do polí velkým zážitkem není. Naopak při severním větru, kdy balón letí na jih, startujeme většinou v Adršpachu, Broumově, Polici nad Metují, nebo Trutnově. Podobně plánujeme starty i v ostatních lokalitách. Balonový let si chtějí užít i naši piloti:-)